Menu
ZŠ Jilemnice
Základní škola Jilemnice Jana Harracha 97
příspěvková organizace

Žleby, Kutná Hora

Žleby, Kutná Hora 2

Sedmé ročníky podnikly výlet na zámek Žleby, do kostnice a muzea stříbra v Kutné Hoře.

Ve čtvrtek 25. 5. se žáci 7. ročníků vydali na školní výlet. Nejprve navštívili zámek ve Žlebech. Zde je nejvíce zaujala sbírka brnění a starých zbraní. Potom pokračovali do Kutné Hory. Zde si prohlédli kostnici v Sedleci a potom se přesunuli do centra města. Krátce nahlédli do chrámu Svaté Barbory a potom už je čekala prohlídka stříbrných dolů. Před cestou do podzemí se museli obléci do speciálních plášťů a nasadit helmy. Nechyběl ani rozchod, zmrzlina a toulání historickými uličkami Kutné Hory. Program výletu názorně doplnil učivo dějepisu 7. ročníku. 

Fotografie zde

Datum vložení: 26. 5. 2023 13:34
Datum poslední aktualizace: 26. 5. 2023 13:49
Autor: Mgr. Pavla Zemánková