Menu
ZŠ Jilemnice
Základní škola Jilemnice Jana Harracha 97
příspěvková organizace

Den Země - 6. B

Den Země - 6. B 1

V pátek 28. 4. vyrazila 6. B oslavit Den Země do přírody.

Den Země oslavila 6. B pěknou procházkou po Jilemnici, která byla doplněna několika stanovišti. Během různých zastávek se žáci dozvěděli spoustu informací o přírodě, zkusili si malbu na kamínky, zasoutěžili si v poznávání zvuků ptáků a také si vytvořili semínkové bomby, které si odnesli domů na zahradu. Žáci si zopakovali třídění odpadu a vyzkoušeli si popelářské auto. Probrali jsme problematiku přelidnění planety a dozvěděli se zajímavosti o včelách. Na stanovišti pavouci na nás čekalo trochu tělocviku v podobě překážek z pavučin. Dokonce si žáci z této akce přinesli do školy třídní mazlíčky v podobě žížal, o které se musí starat podle návodu. Na posledním stanovišti  na nás čekali koně z horské farmy Hucul. Počasí nám vyšlo krásné a celou akci jsme si moc užili :) FOTO ZDE 

Datum vložení: 11. 5. 2023 12:54
Autor: Mgr. Kateřina Hnyková