ZŠ Jilemnice
Základní škola Jilemnice Jana Harracha 97

Cesta do Prahy za průkopníkem hororu a detektivky

Cesta do Prahy za průkopníkem hororu a detektivky 1

E. A. Poe v Národním divadle

„Ten, kdo nikdy neupadl do vytržení, nikdy nespatřuje neznámé paláce a příšerně povědomé tváře v žhavém uhlí, nevidí truchlivé přízraky plující vzduchem, které nikdo další nemůže spatřit, nerozjímá o vůni neobyčejné květiny, jeho mozek není rozvířen hudebními variacemi skupin tónů, jež nikdy předtím neupoutaly jeho pozornost.“

E. A. Poe - Jáma a kyvadlo

Edgar Allan Poe i postavy z jeho magického světa ožily v inscenaci „Poe“ divadla Laterna magika. V představení se mísil tanec, zpěv či hudba s impozantními kostýmy, objekty a loutkami. Představení je inspirováno několika vybranými povídkami – Jáma a kyvadlo, Skokan a Maska červené smrti, které tvoří základní dramaturgickou linii. V hlavní roli amerického spisovatele se nám představil charismatický Vladimír Javorský. Divadelní představení bylo o něco náročnější, než jsme byli doposud zvyklí. Nutilo žáky o díle více přemýšlet.

Večerní návštěvě Nové scény ND předcházela procházka historickým jádrem Prahy a také návštěva Národního muzea. Na závěr nás hlavní město odměnilo krásnou scenérií osvětlených Hradčan i samotného Národního divadla.

Datum vložení: 25. 6. 2024 6:42
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2024 9:59